Або думай сам - або той, кому доводиться думати за тебе, відніме твою силу, переробить всі твої смаки і звички, по-своєму вимуштрує і вихолостить тебе.
Френсіс Фіцджеральд, американський письменник, найбільший представник так званого «втраченого покоління» в літературі

NASA опублікувало знімок унікальної карликової галактики

10 червня, 2018 - 21:23
Фото NASA

Вчені з допомогою телескопа "Хаббл" зробили знімок карликової галактики IC 4870, в центрі якої можна помітити нитки блакитного газу.

Про це передає NASA.

Галактика знаходиться на відстані 28 млн світлових років від Землі в сузір'ї "Павлін". Вона була відкрита в 1900 році американським астрономом Делайлом Стюартом.

Вона має активне галактичне ядро, яке надзвичайно яскраво висвітлює центральну область, настільки потужну, що її сяйво може затьмарити цілу галактику. Подібні ядра потужно випромінюють по всьому електромагнітному спектру від радіохвиль до гамма-променів, створюваних надмасивною чорною дірою, яка поглинає матеріал, що знаходиться занадто близько до неї.

Також вчені уточнили, що IC 4870 відноситься до класу сейфертовських галактик, які відрізняються від інших характерними емісійними лініями, які говорять про наявність потужних викидів газу. Їх швидкість може досягати тисячі кілометрів за секунду.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...