Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

В Україні стартувала вступна кампанія-2019

10 липня, 2019 - 11:24
Фото з відкритих джерел (Укрінформ)

В Україні почався прийом заяв у виші для вступу на бакалавра та наскрізного магістра, можливість подання заяв була відкрита сьогодні, 10 липня 2019 року, о 9-й ранку.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки України.

В Україні почався прийом заяв у виші для вступу на бакалавра та наскрізного магістра — більшість вступників мають подавати їх в електронній формі через власні кабінети на відповідному сайті.

“Хочу звернути увагу всіх вступників: після подання першої заяви в електронному кабінеті вже нічого, жодні дані, змінити не можна. Тому перед поданням першої заяви вступник повинен перевірити, чи правильно він завантажив усі документи та вказав інформацію”, — наголосив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Зокрема, необхідно перевірити, чи завантажені правильні файли:

  • додатка до документа про освіту;

  • фото вступника;

  • довідки про місце реєстрації, якщо вступник претендує на сільський коефіцієнт.

Перевірити в кабінеті також потрібно:

  • чи правильно вами розрахований середній бал;

  • чи збігаються бали ЗНО, що відображаються в кабінеті та зазначені в сертифікатах ЗНО;

  • чи правильно вказаний номер мобільного;

  • чи правильно визначено громадянство, право на додаткові бали та сільський коефіцієнт.

Цього року вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв.

Джерело фінансування вступник обирає під час подання кожної заяви. Загалом є 2 опції:

  • На бюджет, а в разі не отримання рекомендації також на контракт;

  • Виключно на контракт.

У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він також обов’язково обирає її пріоритетність — від 1 до 7, де 1 — це найвища пріоритетність, а 7 — найнижча. Таким чином він позначає, на які конкурсні пропозиції у яких вишах хоче вступити найбільше — їм треба присвоїти найвищі пріоритетності, а які є менш бажаними — для них вказуються нижчі пріоритетності.

Якщо вступник анулює заяви з першими пріоритетностями, то найвищою в нього буде наступна пріоритетність. Наприклад, заяви з пріоритетностями 1 та 2 скасовані, отже найвища — 3. Саме з неї почнеться розгляд заяв вступника, й ця заява розглядатиметься одночасно на рівні з першою пріоритетністю інших вступників.

Важливо, що після подання заяви змінити пріоритетність вже неможливо. Водночас, якщо заява з пріоритетом ще не зареєстрована в закладі, то вступник може її скасувати та подати замість неї нову. Але якщо заява вже зареєстрована, то в разі її скасування вступник втрачає пріоритет без можливості його поновлення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: УНН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ