Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Ситник розповів про розслідування зв'язків українських посадовців із Манафортом

10 серпня, 2018 - 13:25
Фото 112.ua

Нещодавно озвучена інформація про зв'язки українських чиновників з американським політтехнологом Полом Манафортом стала новою для Національного антикорупційного бюро України. Про це на прес-конференції повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає "РБК-Україна".

Ситник наголосив, що НАБУ продовжує розслідувати зв'язки українських чиновників з Манафортом. А озвучена нещодавно в медіа інформація стала новою для НАБУ.

"Коли з'явилися матеріали, які журналісти назвали "амбарной книгою"...вона з'явилася в НАБУ після того, як народні депутати та колишні працівники СБУ презентували ці матеріали публічно. У цих матеріалах фігурувало прізвище Манафорта. Надалі було багато запитів з боку ЗМІ, був дозвіл детектива, який розслідував у той час цю справу. НАБУ дало підтвердження цієї інформації, це прізвище фігурує. Наслідком цього було два позови про визнання їх дій незаконними та кримінальна справа про втручання у вибори президента США", - розповів Ситник.

За його словами, пріоритетом НАБУ в розслідуваннях є тільки діючі чиновники.

"Тобто чиновники, які підслідні НАБУ. В основному там фігурували прізвища екс-чиновників. І на певному етапі Манафорт - це не суб'єкт, підслідний НАБУ. Дії, які йому інкримінуються, наскільки я знаю, пов'язані з ухиленням від сплати податків та відмиванням коштів. Але та інформація, яка була зараз оприлюднена, ми про неї не знали. Це свіжа інформація. Ми її аналізуємо", - додав він.

Ситник наголосив, що справу передано до департаменту спецрозслідувань ГПУ.

"Як рухається справа про втручання у вибори, я не знаю, але ця інформація свіжа і вона досить цікава. Тому ми зараз почнемо вивчати її", - додав Ситник.

Раніше повідомлялося, що колишній партнер Манафорта Рік Гейтс заявив у суді, що на банківські рахунки Манафорта перераховували гроші Льовочкін та Ахметов.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: РБК-Україна

Новини партнерів

Loading...