Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

У Львові відбудеться фестиваль Параджанова

10 серпня, 2018 - 22:49
Фото kurs.if.ua

Кінопокази, театральні вистави, візуальні проекти, музичні виступи, літературні і творчі дискусії, майстер-класи для дорослих і дітей, святковий концерт до Дня незалежності – це все про фестиваль-колаж «Місце правди» з присвятою режисеру, сценаристу і художнику, постановнику культового фільму «Тіні забутих предків» (1964), засновнику поетичного кінематографа Сергію Параджанову (1924 – 1990).

Теперішній фестиваль – третій за ліком. Традиційно проходитиме у мікрорайоні Левандівка, де є вулиця Параджанова. Триватиме шість днів, 19 – 24 серпня, упродовж яких, крім вище перелічених заходів, можна буде відвідати й виставку у культурно-мистецькому центрі «Супутник», присвячену Параджанову.

Як і у попередні роки, до Львова у ці, параджанові, дні приїдуть кінознавці та історики мистецтв. Серед спікерів – режисер Роман Балаян, сценарист та кінокритик Сергій Тримбач, мистецтвознавець Діана Клочко,  літературознавець, доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль.

Запрошуючи на фестиваль, організатори заходу, і це ГО «Нові Орбіти», управління культури Львівської міської ради, Музей сновидінь, культурно-мистецький центр «Супутник Левандівський», офіс «Місто літератури ЮНЕСКО», ГО «Непротоптана стежина», обіцяють у кінопоказах, що відбуватимуться просто неба у Левандівському парку, окрім фільмів самого Параджанова та творів про нього, демонстрацію шедеврів українського кіно. Представлять на фестивалі й документальну стрічку лауреата понад двох десятків українських кінофестивалів В’ячеслава Бігуна «Серце матері» – про життя Леся Гонгадзе.

Ще у програмі – літературні читання, вільний мікрофон, перформанс за участю львівського художника Влодка Кауфмана, «живі колажі», уроки зі stop-motion, аргентинського танго і не тільки.

Обіцяють організатори  фесту й повітряну кулю від Галицького товариства повітроплавців, тим самим нагадуючи, що на території Левандівського парку на початку минулого століття розташовувалося перше в Галичині летовище.

Вхід на всі заходи фестивалю Параджанова – вільний.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...