Гідність держави залежить, у кінцевому рахунку, від гідності особистостей, які його створюють.
Джон Стюарт Мілль, англійський філософ, економіст, політик, ідеолог лібералізму

У Вінниці переселенці з Криму та Донбасу влаштували ярмарок власної продукції

10 серпня, 2018 - 20:53

Сьогодні, 10 серпня, внутрішньо переміщені особи, які переїхали на Вінниччину з Донбасу та Криму, провели ярмарок можливостей «Єдина країна – єдина громада». На виставці вони представили власні вироби і продукцію, які реалізують як приватні підприємці. Також розповіли про історії переселенців – колишніх науковців, громадських діячів, майстрів народної творчості, які успішно інтегрувалися у місцеві громади, відкрили власні справи та позитивно впливають на розвиток Вінниччині. Ініціатором та організатором дійства, яке відбулося у приміщення «Прозорого офісу» на Замості, виступила громадська організація «Об’єднання переселенців «Спільна справа».

«Ми прагнемо привернути вашу увагу до людей, які через війну на сході України були змушені залишити свої домівки. Незважаючи на складнощі, багато із них змогли розпочати нові проекти та втілити власні бізнес ідеї, стати активною частиною громади та готові допомагати іншим. Їхні проекти – позитивні приклади ведення бізнесу, що покликані допомогти людям, які приїжджають (а вони ще приїжджають), знайти своє місці і отримати підтримку, – каже голова «Спільної справи» Юрій Зиков. – Водночас такі заходи позитивно впливають на розвиток дружніх стосунків між ВПО і приймаючою стороною. Ми хочемо показати, що переселенці – це потенціал, який можна і треба використовувати для розвитку території. Це не прохачі, а цілком повноцінні мешканці, які також приносять користь».

На ярмарку можна було придбати hand-made вироби, домашню продукцію, солодощі та навіть кримську випічку. Її презентувала кримська татарка Зуміне Джафарова, яка переїхала з Сімферополя навесні 2014 року разом із чотирма дітьми. Каже, що в Криму чоловік забороняв їй працювати, а переїзд на Вінниччину змусив відкрити власну справу в зайнятися бізнесом.

«Дітей треба годувати і ставити на ноги. Тому одразу після  переїзду я пішла на навчання з написання бізнес-проектів. Виграла грант і відкрила власну міні-пекарню, де працюємо разом із сестрою. Вона випікає солодку випічку, а я м’ясну, – розповідає жінка. – Реалізуємо продукцію на ринку. За цей час вже маємо своїх клієнтів. Робота мені подобається, бо я люблю готувати, особливо традиційні кримськотатарські страви. Вінничанам вони також до смаку».

За останніми даними, у Вінницькій області проживає 12280 переселенців, з них дітей та пенсіонерів – 3200, найманих робітників – 5400.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...