В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

У Мінську виявився живим побитий чоловік, якого уночі вивантажив з автозаку ОМОН

10 серпня, 2020 - 17:45
Фото: Василь Федосенко/REUTERS

Білоруський протестувальник, якого в ніч з 9 на 10 серпня ОМОН витягнув лежати на траві з автозаку живий. Його звати Євген Заїчкін.

Про це повідомляє "Радыё Свабода".

Заїчкіна вважали загиблим від побиття спецпризначенцями в ніч з 9 на 10 серпня.

"Фотографії, ймовірно, були зроблені в той момент, коли мене із автозаку переносили до карети швидкої допомоги. Мені стало погано в автозаку, я знепритомнів. Я так зрозумів, що швидка допомога не могла підʼїхати, тому мене поклали на землю, а лікарі вже добиралися до мене", - прокоментував протестувальник Заїчкін.

Чоловік розповів, що на ньому була біла футболка, але при затриманні її розірвали.

Заїчкін відзначив, що затримання сталося раптово.

"Ми рухалися в бік Стели (Стела "Місто-герой Мінськ", - Ред). Якоїсь миті зупинився білий автобус, звідки вискочили 5-6 людей, може й більше, у чорному одязі з написом "ОМОН". Вони напали на нас і почали заштовхувати в машину. Я коли побачив, що вони біжать, то зрозумів, що це за нами. Я встав навколішки, простягнув руки, щоб показати, що в мене нічого нема. Але їх це не зупинило", - пояснив Євген Заїчкін.

Після затримання Заїчкіна побили кийками.

"Лікарі сказали, що був струс мозку, але переломів нема. Втратив багато крові. Я був увесь в крові в автозаку, мені дали вату, вона засохла, прилипла до мого одягу", додав чоловік.

Він усю ніч пролежав у лікарні. Зранку до нього прийшов міліціонер, але протестувальник вирішив не фіксувати побої, пояснивши, що "скаржитися просто безглуздо".

"Болить голова, від ударів болить все тіло, синці", - розповів про свій теперішній стан Заічкін.

У палаті він лежав ще з один постраждалим під час сутичок з ОМОНом, в якого була розбита голова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ