В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Уряд Лівану йде у відставку після численних акцій протесту через масштабний вибух у порту

10 серпня, 2020 - 18:22
Фото Reuters

Уряд Лівану йде у відставку у повному складі після акцій протесту, пов'язаних із загибеллю людей від вибуху селітри в порту Бейрута.

Про це повідомляє hromadske з посиланням на АР.

Про таке рішення уряду повідомив міністр охорони здоров'я Лівану. За його словами, офіційна заява буде вже зовсім скоро.

Раніше у відставку пішла міністерка інформації, міністр довкілля, міністерка юстиції та міністр фінансів. Усе це на тлі протестів протягом трьох останніх днів.

Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута стався надзвичайно потужний вибух, наразі основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена. Ймовірно, увесь цей час вибухонебезпечну речовину неправильно зберігали на складах.

Наразі відомо про загибель 200 людей та поранення понад 6 тисяч. Зокрема повідомили про загибель одного українця.

Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Але може бути й більше.

Під варту вже взяли 19 чиновників, ймовірно причетних до вибуху у порту.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ