Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

Українців, які працюють в міжнародних організаціях, можуть звільнити від мобілізації

10 вересня, 2018 - 16:26
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

У Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект №9046 "Про внесення зміни до статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації громадян України, які працюють в міжнародних організаціях". Ініціатором цієї законодавчої ініціативи виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. 

Як зазначається у пояснювальній записці, "З початком проведення антитерористичної операції на сході України постало питання виконання зобов'язань щодо звільнення громадян України, які працюють в міжнародних організаціях, членом яких є Україна, та їх представництвах на території України, від виконання військового обов'язку на час їх перебування у трудових відносинах з цими організаціями".

Розробники документу пропонують доповнити статтю 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" положенням, за яким призову на військову службу під час мобілізації не підлягатимуть громадяни України, які працюють за державною квотою у міжнародних організаціях, членом яких є Україна, а також ті українці, які є посадовими особами представництв міжнародних організацій в Україні.

Законопроект розроблений Міністерством закордонних справ.

Відповідно до інформації, що міститься у картці законопроекту, наразі він перебуває на розгляді у профільному комітеті ВР, яким визначено Комітет з питань національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, раніше у серпні президент Петро Порошенко наголосив, що Україна перейшла від часткової мобілізації до контрактної армії, витрачає більше 5 % ВВП, але при цьому здійснює цивільні реформи.

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...