Боягузтво — найголовніший, найстрашніший гріх на землі.
Олег Сенцов, український режисер, сценарист та письменник, політичний в’язень

У Вінниці провели унікальну операцію на серці вагітної жінки

10 вересня, 2019 - 16:50
Фото з Facebook-сторінки Ярослава Хребтія

Хірурги Вінницької обласної лікарні імені Пирогова вперше в Україні виконали унікальне кардіохірургічне оперативне втручання з приводу тромбоемболії легеневої артерії у вагітної жінки. Протягом шести годин за життя пацієнтки боролися 14 найкращих медиків країни. Як пояснив заступник головного лікаря медичного закладу Ярослав Хребтій, везти жінку до Києва, в інститут Амосова, було ризиковано, тому вирішили запросили столичних лікарів і разом з ними прооперувати вагітну.

«Такого роду операції – це справжній виклик для лікарів, навіть прогресивних європейських країн. Під час хірургічного втручання нам вдалося видалити тромботичні маси з легеневої артерії при зупиненому серці та роботі апарату штучного кровообігу, – розповідає лікар. – Якби ми до ранку не забрали цей тромб, то була б загроза смерті жінки. Кардіохірургічна бригада займалася кардіологією, акушери-гінекологи спостерігали за плодом, за тим, щоб зберегти його життєздатність. Після операції жінка у задовільному стані була виписана додому. Зараз вона нормально почувається, на 30-му тижні вагітні, чекає на поповнення в родини, яка виховує вже двох дівчат».

За його словами, такого року операцію в Україні провели вперше. Ймовірність, зберегти життя і матері, і дитини складала лише 10 %. Вінницькі хірурги висловлюють слова вдячності колегам-кардіохірургам з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та особисто його директора, академіку Василю Лазоришенцю.

До слова, раніше жінки, які мали патологію серця спостерігалися у кардіологів і акушер-гінекологів. З 2012 року розроблені Європейською асоціацією кардіологів протоколи лікування. Два інститути – інститут Амосова і Інститут педіатрії, акушерства і гінекології мультидисциплінарною командою почали розвивати цей напрям. За кілька років проконсультували майже 2500 тисячі вагітних жінок. 129 вагітних були госпіталізовані і виконано 66 оперативних втручань, з них 25 операцій виконані зі штучним кровообігом, тобто на відкритому серці.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з Facebook-сторінки Ярослава Хребтія

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ