Кожен повинен виконувати свою роботу, бути чутливим до великих подій, відчувати велич і небезпеку моменту. Як за маленькими вчинками волонтерів стоїть гуманізм, так і за нашими справами ховається щось велике.
Мирослав Попович, український філософ

У Полтаві відкрилась перша інноваційна бібліотека

10 жовтня, 2015 - 10:25
Фото Богдан ПРОСКУРОВ

У п’ятницю в центрі Полтави на Театральній площі запрацювала перша електронна бібліотека під відкритим небом.  Відтепер містяни зможуть без проблем скачати на свої ґаджети (смартфони або планшети) близько трьохсот книжок зарубіжної та української літератури різноманітних жанрів. Організатором створення інноваційної бібліотеки у Полтаві стала компанія мобільного зв’язку спільно з Полтавською міською радою.

Скачати книгу для володарів смартфонів дуже легко: достатньо підключитися до публічної мережі WI-FI, яка встановлена поруч із стендами, потім за допомогою спеціального додатка сфотографувати QR-код, зображений на корінці віртуальної книги, і програма сама направить читача за посиланням для скачування.

«Чудово, що наше місто має змогу відкрити для себе мобільну бібліотеку, оскільки у закладах не завжди є книги, які б ми могли почитати. А завдяки електронній бібліотеці маємо змогу назавжди залишити в себе цю книгу. На мою думку, подібні віртуальні бібліотеки повинні бути і в реальних книгофондах. Мені хочеться, щоб кожна електронна книга сьогодні знайшла свого читача», - зазначила заступник міського голови Полтави Світлана Порохня.

Під час церемонії відкриття мобільної бібліотеки на площі пройшла й благодійна акція «Обміняй одну паперову книжку на 300 електронних». Організатори закликали всіх присутніх принести паперові книги, які наприкінці дня передали до Полтавської центральної бібліотеки для проекту «Книга українському воїну».

На відкриття зібралося чимало зацікавлених осіб різного віку – від школярів до пенсіонерів, які залюбки скористалися новацією і скачали бодай одну електронну книжку.

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ