Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

ЄК оприлюднила звіт про виконання Україною угоди про асоціацію з ЄС

10 листопада, 2018 - 13:57
Фото: Twitter

У п'ятницю, 9 листопада, єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган передав прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману звіт про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС за 2018 рік.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Єврокомісії.

Єврокомісар бачить прогрес у реформах децентралізації, охорони здоров'я, держуправління та освіти.

"Усі завжди критикують сфери, де є недоліки, і такі сфери є. Але якщо йдеться про охорону здоров'я, децентралізацію, реформу державного управління, освіти, то було досягнуто значного прогресу", - заявив Ган.

Крім того, у звіті також вказують на проведення реформ, які єврокомісар назвав особливо складними: пенсійного забезпечення, охорони здоров'я та освіти. А реформи держуправління та децентралізації, за його словами, "продовжують стабільно впроваджуватися".

У звіті Єврокомісії наголосили, що підготовка до президентських та парламентських виборів не має вплинути на процес реформ.

"Істотно важливо ... , щоб українська влада зберегла та посилила темп реформ, включно з боротьбою проти корупції, перед президентськими та парламентськими виборами", - йдеться у звіті.

Зазначається, що в боротьбі з корупцією та в судовій реформі Єврокомісія теж побачила прогрес, але вважає його повільним.

"Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) ініціювало 644 провадження щодо корупції на вищому рівні. Однак частка вироків у цих справах залишається дуже низькою, на рівні 21 справи, тоді як гігантська більшість справ заблокована в судах загальної юрисдикції в Україні. Досі жодного високопосадовця не було засуджено за корупцію", - зазначено в документі.

Економічна ситуація в Україні, на думку Єврокомісії, залишається "стабільною, але крихкою" через значні виплати за державними боргами, які чекають на Україну найближчими роками.

"Продовження реформ в економіці та правосудді подадуть потужний сигнал не лише громадянам, але й внутрішнім та міжнародним інвесторам і допоможуть підтримати створення робочих місць в Україні", - підсумував єврокомісар Ган.

Володимир Гройсман навів цитату Єврокомісара на своїй сторінці у Тwitter.

"Йоганнес Хан: "Хотів би відзначити ваш Уряд за лідерство в реформах. Децентралізація, реформа державного управління, пенсійна система, сфера охорони здоров’я, освіта. Зазвичай зміни тут розтягуються в часі, але вам всього за рік вдалося досягти важливих результатів", - йдеться у повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...