Найбільша честь, яку може зробити людині історія, - це нагородити її званням миротворця.
Річард Ніксон, 37-й Президент Сполучених Штатів Америки

У Львові фінішує скрипковий марафон всесвітньо відомого виконавця Олега Криси

10 грудня, 2015 - 16:52
Фото із архіву "Дня"

Проект, що розпочався 17 жовтня у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії, має назву «Історія скрипкового мистецтва» і складається з чотирьох концертів, у яких екс-львів’янин Олег Васильович Криса  грає  твори Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта та Людвіга ван Бетховена. Марафон видатний музикант присвячує рідному місту, і, на думку організаторів заходу, – це вагома подія у розвитку українського виконавства.

Сьогодні –  заключний концерт «Історії скрипкового мистецтва». У програмі вечора – Концерт для скрипки з оркестром № 1 Мирослава Скорика, також концерти для скрипки з оркестром Кароля Шимановського та Дмитра Шостаковича у виконанні Олега Криси та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом сина соліста – Тараса Криси.

Олег Криса є першим українським скрипалем, який став лауреатом 1­-ої премії найпрестижнішого у світі Міжнародного конкурсу ім. Ніколо Паганіні в Генуї (1963). Виконавська та педагогічна діяльність цього легендарного музиканта є прикладом для багатьох поколінь українських музикантів, перш за все – скрипалів. Нещодавно у Львові було започатковано Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Музикант достойно представляє нашу державу у світі як вихованець української, зокрема – львівської скрипкової школи. Викладав у престижних вузах, з 1967 р. – у Київській консерваторії ім. Чайковського; з 1973 р. – в Московському музично­-педагогічному інституті ім. Гнєсіних; з 1974 р. – в Московській консерваторії.

Сьогодні Олег Криса – професор престижної в США Істменської школи музики в місті Рочестер, де навчаються музиканти з багатьох країн світу.

Як соліст, виступає з провідними оркестрами та диригентами в багатьох країнах світу. Вперше виконав присвячені йому твори таких відомих композиторів, як Альфред Шнітке, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Вірко Балей, В’ячеслав Артемов.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ