Кожен народ пізнається за його богами та символами.
Лев Силенко, український мислитель, філософ, історик, письменник, номінант на Нобелівську премію

В Ужгороді 100-річчя відновлення незалежності Польщі відзначили фотовиставкою, кінопоказом і концертом

10 грудня, 2018 - 15:05
Фото з архіву "Дня"

Генеральне консульство Республіки Польща у м. Львів з нагоди 100-ліття відновлення польської державності організувало в Ужгороді низку знакових культурно-мистецьких заходів.

В атріумі будівлі Закарпатської ОДА за участі Генерального консула Республіки Польща у Львові Рафала Вольскі, представників обласної та міської влади, громадських і культурних діячів, дипломатів Генеральних консульств Словаччини та Угорщини, розташованих в Ужгороді, митців, журналістів урочисто відкрили виставку документальних фоторобіт «Газетні фотографії Варшави 1918- 1939 роки» про столицю країни міжвоєнної пори. Як засвідчують світлини, надані Національним цифровим архівом Польщі, між двома світовими війнами Варшава зазнала багато змін. Після відновлення незалежності у місті почали ліквідовувати сліди російського поділу та німецької окупації. Для того, щоб адаптувати Варшаву до ролі столиці, тут збудували нові громадські споруди. Змінювалися не лише інфраструктура та будівлі міста, але й спосіб життя мешканців. Велика депресія першої половини 30-их років призупинила розвиток столиці. За цей час багато її мешканців втратили роботу та збідніли. Завершується виставка фотографіями міста, яке готується до захисту від нападу німців у вересні 1939 року.

По завершенні офіційної частини урочистостей відбувся концерт, на якому звучали класичні твори Фредеріка Шопена у виконанні студентів Ужгородського музичного коледжу ім. Дезидерія Задора та Камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії.

Наступного дня у «Галереї Ілько» з успіхом пройшов перегляд сучасного польського кіно «Під Високим замком 2018» поєднаний з показом фільму режисера Пьотра Домалевскі «Тиха ніч»,та тематичним концертом музики з польських кінофільмів.

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, для «Дня», Ужгород, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ