Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

ПЦУ має всі можливості для набуття статусу патріархату, - екзарх Даниїл Памфільський

11 січня, 2019 - 11:30
Фото: president.gov.ua

ПЦУ має всі можливості та передумови, щоб набути статус патріархату, але спочатку мусить відбутись процес глибшого об'єднання, заявив Архієпископ Даниїл Памфільський, екзарх Вселенського патріарха в Україні для підготовки автокефалії та створення помісної церкви.

Після вручення томосу в резиденції Вселенського патріарха архієпископ Даниїл поспілкувався з кореспондентами ВВС і розповів про перипетії підготовки автокефалії, складні перемовини в Україні та майбутнє нової церкви.

“ПЦУ має всі можливості та передумови, щоб набути статус патріархату, але спочатку мусить відбутись процес глибшого об'єднання, тобто об'єднатися мають не тільки колишні УПЦ КП та УАПЦ, а також ієрархи та духовенство РПЦ, які на сьогодні є в Україні”, - заявив Архієпископ Даниїл, передає ВВС-Україна.

Він також висловив впевненість, що коли глобальніший процес відбудеться, тоді, Українська церква зможе звернутися до Константинополя, і Вселенський патріархат буде готовий розглянути це питання.

Він наголосив, що Константинополь готовий про це говорити.

Екзарх Вселенського патріарха також заявив, що не передбачає розколу світового православ'я.

“РПЦ мусить збагнути своє історичне місце в лоні православних церков світу і відповідальність, яку покладено на модерні суспільства”, - сказав Архієпископ.

Також  він додав, що існує  своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогоднішній день, котрі намагаються заблокувати цей процес, завадити духовенству і архієреям зробити свій вільний вибір.

“Я не передбачаю релігійної війни через переходи парафій чи єпископів з однієї юрисдикції в іншу, хоча передбачаю можливі провокації з боку РПЦ - зрештою, вони намагалися робити це, коли ми тільки приїхали в Україну”, - йдеться у тексті інтерв’ю.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...