Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

У Константинополі пояснили, чому ПЦУ не має право створювати закордонні єпархії

11 січня, 2019 - 12:55
Фото з відкритих джерел

Екзарх Константинополя Даниїл пояснив, чому Православна церква України (ПЦУ) не має право створювати закордонні єпархії та парафії.

Про це заявив архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви в США, передає "ВВС Україна".

"Справа в тому, що в лоні Вселенського патріархату існує окрема структура - Українська православна церква в діаспорі. Вона має свої структури в США, в Канаді, в Австралії, Бразилії, Венесуелі, Парагваї, в Європі", - розповів архієпископ.

Зокрема, "щоб не створювати паралельні юрисдикції, було чітко сказано, що ПЦУ буде співпрацювати з Константинополем для духовного окормлення українців за кордоном".

За це екзарх Константинополя пояснив, що це не означає, що "українські ієрархи не зможуть поїхати до Франції або до нас у США і піклуватися про людей там. Звичайно, вони можуть приїжджати до нас, як і ми приїжджати в Україну".

Крім того, щодо парафій колишньої УПЦ Київського патріархату в Росії архієпископ зазначив, що "потрібно знайти модель компромісу, щоб якимось чином піклуватися про тих людей, які мають свої громади".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело:
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ