Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Україна підтримає голову МЗС Хорватії серед кандидатів на посаду генсека Ради Європи

11 січня, 2019 - 15:24
Фото: consilium.europa.eu

У Раді Європи розпочато процес відбору кандидатів на посаду нового Генерального секретаря Організації. У зв’язку з початком процесу виборів Україна довела до членів Комітету Міністрів РЄ своє бачення, того, яким критеріям має відповідати людина, що очолить організацію у складні для неї часи.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України на офіційному сaйті

З заяви випливає, що на посаду нового генерального секретаря Ради Європи Україна підтримає голову МЗС та віце-прем’єра Хорватії Марію Пейчинович-Бурич, йдеться у повідомленні заступника голови МЗС Сергія Кислиці на сторінці у Тwitter.

Завершилося висування кандидатів на Генсека РЄ. Ще вчора виглядало що вибори могли стати затвердженням обраного за лаштунками єдиного кандидата то сьогодні є шанс на здорову конкуренцію де ПАРЄ це не з'їзд КПСС Подробиці згодом Нагадаю позицію @MFA_Ukraine https://t.co/a340HYZlUd

— Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) 11 січня 2019 р.

“Сьогодні Раді Європи як ніколи потрібен лідер, який зможе об'єднати членів Організації, спираючись на принципи та цінності, закріплені в її Статуті. Хоч ми і переконані, що найкращий і найсильніший кандидат має перемогти у прозорій та чесній боротьбі, ми наполягаємо на тому, що після

70 років домінування чоловіків на чолі Секретаріату, жінки Європи мають отримати ще одну можливість скеровувати Раду Європи крізь бурхливі часи”, - йдеться у заяві МЗС.

Повідомляється, що Україна очікує на відкритий та демократичний процес обрання наступного Генерального секретаря Ради Європи.

МЗС України також закликало до максимальної прозорості в цьому процесі, яка може бути досягнута, серед іншого, шляхом застосування інноваційних підходів. .

У повідомленні МЗС також азначається, що згідно з встановленою процедурою, відібрані Комітетом Міністрів РЄ кандидатури будуть передані на розгляд Парламентської асамблеї Ради Європи, яка шляхом голосування має обрати нового Генерального секретаря на своїй червневій сесії у 2019 році.

Нагадаємо, сьогодні у Раді Європи опублікували список кандидатів на пост генсека.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...