Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Мінекономрозвитку: Рівень тіньової економіки найнижчий за останні 10 років

11 лютого, 2019 - 21:46
Фото Reuters

Рівень тіньової економіки в Україні склав 32% від офіційного ВВП.

Про це йдеться у щоквартальному звіті “Загальні тенденції тіньової економіки в Україні”, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"У січні-вересні 2018 року рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП, що на 1 відсотковий пункт менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року", - зазначено у звіті. 

В Мінекономрозвитку зазначають, що 32% - найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року. Такий рівень детінізації економіки можна розглядати, як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх у суспільстві.

Детінізація стала можливою завдяки ознакам загальної економічної стабілізації, зміцнення інвестиційної складової економічного зростання, поступової оптимізації процесів формування цін на внутрішніх ринках, у тому числі внаслідок демонополізації ринків.  

"Водночас динаміка детінізації української економіки стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на Сході країни", - йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ