Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

На Берлінському кінофестивалі закликали звільнити Сенцова

11 лютого, 2019 - 14:54
Фото: berlinale.de

Автори фільму «Містер Джонс», прем’єрний показ якого відбувся на кінофестивалі Berlinale, закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова, якого російська влада кинула за грати.

«Переглядаючи сьогодні цей фільм, я думала про нашого колегу Олега Сенцова, українського режисера, та про його співвітчизників, політичних в’язнів, яких утримують в Росії. Ми думали про них, коли створювали цей фільм. Ми про них не забудемо», - сказала режисер Аґнєшка Холланд після завершення показу, передає Укрінформ.

Перед його початком творча команда влаштувала флешмоб прямо на Червоній доріжці фестивалю з плакатами FreeSentsov і Freedom of speech is not a crime, портретами Сенцова. До флешмобу приєдналися українські активісти.

Сам перегляд 140-хвилинної стрічки польсько-британсько-українського виробництва, в якій розповідається історія валійського журналіста, який став свідком злочинів радянської влади в Україні в 1930-х роках, пройшов у повній тиші переповненої зали.

Як стало відомо кореспонденту Укрінформу, наступного дня на показ фільму збираються прийти співробітники МЗС ФРН, які займаються українською тематикою.

Нагадаємо, у виробництві фільму польської режисерки Аґнешки Холланд «Містер Джонс», прем`єра якого відбулась на міжнародному кінофестивалі у Берліні, брали участь Польща, Україна та інші країни. Він присвячений пам’яті мільйонів жертв Голодомору.

Зазначимо, світ дізнався правду про Голодомор в Україні завдяки роботі Гарета Джонса (1905 — 1935), журналіста, який насмілився сказати правду про жахливу трагедію, яку організував та впровадивв Україні Кремль весною 1933 року. За свою сміливість Джонс заплатив життям. Але той хто навпаки заперечував факт геноциду українського народу - Уолтер Дюранті - зрештою отримав Пулітцерівську премію 1932 року. Він дописував до NYT  (США) репортажі з Радянського Союзу, які, як він сам визнавав, «відображали офіційні погляди Радянського уряду».

Через 70 років Україно-Канадська асоціація громадянських свобод і Всесвітній конгрес українців за підтримки інших провідних організацій української діаспори організували кампанію, щоб переглянути присудження Уолтеру Дюранті Пулітцерівської премії з метою її анулювання. Газета «День» приєдналася до цієї кампанії. 16 липня 2003 року «День» опублікував статтю професора Джеймса МЕЙСА, який розповідає про ганебну історію Дюранті, котрий ввів в оману весь світ стосовно подій 1932—1933 років в Україні. «День» також надіслав відповідного листа до Пулітцерівського комітету. Проте у 2003 році Пулітцерівський комітет оголосив своє рішення не відкликати премію.

Більше про журналіста, якого знищили за чесність та його колегу, нагородженого за брехню читайте у матеріалі автора «Дня» професора Джеймса Мейса - "Повість про двох журналістів".

Про Джеймса Мейса, Великого Українця, уродженця Оклахоми, який присвятив своє життя дослідженню Голодомору та іншим злочинам більшовицького режиму читайте у матеріалах «Дня»:"Джеймс МЕЙС: пам'ятати і вивчати", "Джеймс Мейс і «День» як стимули для пошуку", Роман Ревкнів, «Анулюйте Пулітцерівську премію Дюранті», "День і вічність Джеймса Мейса".

Дещицю його творчої спадщини останнього періоду життя, яку об’єднує тема Голодомору в Україні 1932 — 1933 рр. як геноциду українського народу видано у серії «Підривна література». Джеймс Мейс.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!