Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

У Керчі захоплені українські кораблі перемістили і замаскували

11 лютого, 2019 - 20:10
Фото Крим.Реалії

Російські військовики перемістили українські захоплені кораблі та спробували їх замаскувати.

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

Українські захоплені судна - буксир "Яни Капу" і катери "Нікополь" і "Бердянськ" - перемістили ближче до берега. Раніше захоплені кораблі розташовувалися в кінці причальної стінки в акваторії "Генмола" в Керчі. Ця територія перебуває під контролем прикордонників ФСБ Росії. 

Перемістивши українські судна, російські прикордонники спробували їх замаскувати. На катери "Нікополь" і "Бердянськ" накинули маскувальні сітки. Буксир "Яни Капу" (А947) теж перемістили ближче до берега. Його спробували закрити з боку моря російськими військовими катерами. Однак номер буксира закрити не вдалося, його частково видно з берега.  

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" і малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Унаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора "Лефортово". Крім того, трьох поранених при обстрілі росіянами українських моряків перевели до лікарні СІЗО "Матроська тиша".

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула всім українським полоненим морякам звинувачення в незаконному перетинанні кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ