Коли ти не станеш об'єднано в обороні своєї Вітчизни, то плакатимеш у московській неволі, як колись Ізраїль на ріках Вавилонських.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, творець і перший митрополит Київський і всієї України УАПЦ

Незабаром вийде книжка Євгена Сверстюка "Гоголь та українська ніч"

11 квітня, 2013 - 18:46

До кінця року у видавництві «Кліо» вийде друком книжка «Гоголь та українська ніч». Це збірка есеїв Євгена Сверстюка, присвячених Миколі Гоголю.

Над творами, що увійшли до видання, Євген Сверстюк працював упродовж багатьох років — ще від часів, коли перебував на засланні у 1970-х. Основна ж частина написана протягом останніх десяти років. Як розповів Євген Олександрович, наразі видання перебуває на верстці.

«Про дитинство, рід, традиції. Гоголь у колі великих. Гоголь і Пушкін. Гоголь та Міцкевич, — називає Євген Сверстюк теми есеїв. — Багато паралелей із Шевченком, що в нашому літературознавстві не розроблялося, позаяк вважалося, що Шевченко має тверду українську «прописку», а Гоголь — аналогічно тверду російську «прописку». Мало замислювалися над тим, чому Шевченко каже: «Ти смієшся, а я плачу, великий мій друже!» — саме «великий», а в Шевченка зайвого слова не буває. Це дуже важливий ключ для розуміння їхньої глибокої спільності. Багато людей приходило до української національної свідомості через Шевченка, але дуже багато приходило й через Гоголя. Наприклад, Костомаров, Єфремов, Агатангел Кримський», — розповідає Марія ТОМАК.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ