Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, публіцист, громадський діяч

У Львові відкрили художню виставку до 100-річчя незалежності Польщі

11 травня, 2018 - 18:11

Експозицію під назвою «100 літ!» представили у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17). Проект підтримало Генеральне консульство Республіки Польща у Львові.

У показі, мета якого – представити найважливіші напрями і тренди майстрів із Вроцлава, 102 твори 44-х сучасних польських митців, і це полотна, виконані у жанрах абстракціонізму та реалізму, також – графіка, фотографія і малюнок.

Всі художники, що їх доробок тепер демонструють Львові, – випускники і викладачі Вроцлавської академії мистецтв імені свого першого очільника Євгеніуша Гепперта.

«Виставки польського мистецтва у нашому Палаці мистецтв відбуваються доволі часто, але роботи авторів з Вроцлавської академії представлені вперше», – сказала на відкритті експозиції координатор проекту «100 літ!» із української сторони, мистецтвознавець Ольга Луковська. І висловила сподівання, що експозиція «100 літ!» це більше зміцнить творчу співпрацю між мистецькими вишами Вроцлава і Львова.

На відкритті виставки ішлося також про те, що вона не має політичного підтексту. Про це говорив автор ідеї проекту «100 літ!» Войтек Пукуч.

На переконання Генерального консула Польщі у Львові  Рафала Вольського, Вроцлав має зі Львовом надзвичайно близькі зв’язки. Зрештою,  як і Вроцлавська та Львівська академії мистецтв, котрі співпрацюють понад 20 років.

«В експозиції – дуже багато цікавих робіт, і це прекрасно, що львів'яни зможуть ближче ознайомитися з мистецьким світом Вроцлава», – зазначив пан консул. І додав: «Демонстрація вроцлавської виставки, у всьому своєму багатстві, різнорідності стилістик та поколінь, різноманітності тем та способів їх опрацювання, дає нам надію, що показ картин стане діалогом з українським глядачем. І для обох сторін, польської та української, ця зустріч буде естетичною та інтелектуально наповненою».

Залишається додати, що виставка «100 літ!» чинна у львівському Палаці мистецтв понад три тижні – до 3 червня.  А потім її повезуть до Луцька та Кам’янця-Подільського.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Андрія КУБ’ЯКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...