Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Філарет хоче відновити Київський патріархат, Епіфаній проти

11 травня, 2019 - 09:32
Фото з відкритих джерел

Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що Київський патріархат, який був офіційно розпущений у грудні 2018 року, продовжує існувати.  

Зокрема, у ЗМІ з’явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках розпущеного Київського патріархату.

Такі запрошення отримали майже всі єпископи ПЦУ, а деякі виклали документи у соцмережі. Філарет запрошує церковних високопосадовців на братню бесіду.

За інформацією ТСН, він збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет волів сам очолити.

"Справа в тому, що Київський Патріархат не ліквідований. Не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський Патріархат може той, хто його створив”, – заявив Філарет.

У свою чергу, предстоятель ПЦУ, митрополит Київський Епіфаній заявив, що це шлях в нікуди і є повернення до того статусу, який був до отримання ПЦУ томосу від Вселенського патріархату.

"Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що у майбутньому ми повинні ще багато зробити задля того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков", - наголосив митрополит Київський і всієї України.

Епіфаній додав, що його на зустріч з Філаретом не запрошували і з моменту утворення Помісної церкви він з почесним патріархом жодного разу не правив службу разом. 

У свою чергу, предстоятель ПЦУ, митрополит Київський Епіфанійзаявив, що це шлях в нікуди і є повернення до того статусу, який був до отримання ПЦУ томосу від Вселенського патріархату.

“Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що у майбутньому ми повинні ще багато зробити задля того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков”, – наголосив митрополит Київський і всієї України.

Епіфаній додав, що його на зустріч з Філаретом не запрошували і з моменту утворення Помісної церкви він з почесним патріархом жодного разу не правив службу разом.

“Сьогодні повернення до попередньої структурі Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності”, – сказав він в інтерв’ю LB.ua.

Митрополит Епіфаній підкреслив, що Київський патріархат і почесний патріарх ПЦУ Філарет зіграли важливу роль в процесі отримання Томосу і визнанні єдиної помісної православної церкви в Україні.

“Але все це, вся ця повага і любов, не можуть переважати над розумінням того, що в умовах після об’єднання і отримання Томосу ідея Київського патріархату в тому вигляді, яким він був до Собору, свого часу дала життя, дихання, – може це життя і забрати”, – додав він.

Пізніше Філарет все-таки запросив Епіфанія вшанувати пам’ять священномученика Макарія та уточнив, що раніше не запрошував главу Православної церкви України тим, що з часу з початку року жодного разу не проводив з ним літургії.

“Ваше Блаженство! До мене дійшла інформація із засобів масової інформації, що Ви висловили незадоволення тим, що я не запросив Вас на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, митрополита Київського. Причина полягає в тому, що Ви, після обрання Вас Предстоятелем УПЦ, жодного разу зі мною не звершували Божественну літургію – протягом п’яти місяців. У мене виникла думка, може вона помилкова, що Ви вважаєте приниженням для себе служити з Патріархом Філаретом?”, – йдеться в оприлюдненій на сторінці Філарета у Facebook заяві.

Він також зазначив, що Епіфаній хотів провести святкування не у Володимирському соборі в Києві, де зберігаються мощі священномученика Макарія, а в Дніпрі або Маріуполі.

“Тому, оскільки своїм незадоволенням Ви висловили бажання взяти участь у святкуванні покровителя нашої Української Православної Церкви сщмч. Макарія, митрополита Київського, я з радістю запрошую Ваше Блаженство на свято святителя Макарія у кафедральному патріаршому соборі 14 травня 2019 р., де ми щорічно збираємося всім єпископатом для утвердження нашої єдності і зміцнення нашої Церкви”, – додав Філарет.

При цьому запрошення оформлено все на тому ж бланку Української православної церкви Київського патріархату.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ