Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Археологи виявили найстаріший уривок "Одіссеї" Гомера

11 липня, 2018 - 16:17
Фото: УППОА

Грецькі та німецькі археологи виявили глиняну табличку, на якій, імовірно, міститься найстаріший уривок "Одіссеї" Гомера. Як повідомляє міністерство культури Греції, знахідка була зроблена під час розкопок в Олімпії, передає "Телеграф".

На глиняній табличці міститься 13 рядків з 14 пісні поеми (промова Одіссея до Евмеєві).

На думку дослідників, табличка була виготовлена ​​до ІІІ століття нашої ери. Разом з тим, науковці наголошують, що це тільки попередня оцінка, але вона дозволяє говорити про те, що на табличці міститься найдавніший уривок з епосу Гомера, який зберігся до наших днів.

У міністерстві культури зазначили, що знахідка в будь-якому випадку є "найважливішим археологічним, образотворчим, літературним та історичним експонатом".

"Одіссея" - друга поема поряд з "Іліадою", автором якої вважають грецького поета Гомера. У ній описані 10-річні поневіряння царя Ітаки Одіссея на шляху додому.

Нагадаємо, торік в одному з православних храмів на горі Афон у Греції виявили унікальні арабські рукописи, які відносяться до періоду становлення ісламу

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...