Дипломатія є мистецтвом приборкувати силу.
Генрі Кіссінджер, американський державний діяч, дипломат і експерт в області міжнародних відносин

ПА ОБСЄ підтримала пропозицію про виведення російських військ із Придністров'я

11 липня, 2018 - 21:46
Фото: Facebook

Парламентська Асамблея ОБСЄ підтримала пропозиції про виведення російських військ із території Молдови та про переведення миротворчої операції у Придністров'ї в цивільну місію під міжнародним мандатом/

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook глава делегації Молдови в ПА ОБСЄ, заступник голови правлячої Демпартії Серджіу Сирбу.

За його словами, в декларації ПА ОБСЄ, затвердженій у середу за підсумками літньої сесії асамблеї, депутати висловилися "за продовження переговорів у форматі "5+2" щодо врегулювання придністровського конфлікту та виконання раніше досягнутих під час переговорів домовленостей.

У документі також наголошується на необхідності "повного виведення російських військ із Придністров'я". ПА ОБСЄ внесла до декларації і положення щодо перетворення нинішньої миротворчої операції на Дністрі на цивільну місію під міжнародним мандатом.

"Ці пункти було внесено до підсумкової декларації за пропозицією делегацій Молдови та Румунії. Спасибі колегам, які підтримали наші пропозиції. За підтримки ОБСЄ та ООН ми зуміємо вирішити поставлені завдання. Асамблея розуміє необхідність спільних зусиль і дій для того, щоб домогтися остаточного виведення російських військ із території Молдови. Правляча партія Молдови та її лідер Влад Плахотнюк мають намір і надалі дотримуватися прагматизму і твердості в досягненні поставлених цілей", - наголосив С.Сирбу.

Декларацію було затверджено за відсутності російської делегації, яка залишила залу засідань через розбіжності щодо деяких пунктів, пов'язаних із ситуацією навколо Криму.

Документ містить понад 170 положень, підготовлених основними комітетами ПА ОБСЄ (з політичних питань і безпеки; з економічних питань, науки, технології та навколишнього середовища; щодо демократії, прав людини та гуманітарних питань). Вони покривають великий спектр проблем, пов'язаних із контртерористичними діями, протистоянням пропаганді, спрямованій на розпалювання ненависті, цифровою економікою, демографічними питаннями, а також урегулюванням заморожених конфліктів, зокрема в Грузії та Молдові.

Голова ПА ОБСЄ Георгій Церетелі подякував учасникам сесії за багатогодинну роботу й висловив сподівання, що "всі положення декларації буде реалізовано на практиці".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...