Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Сійярто: Угорщина через "мовне питання" блокуватиме прагнення України до євроатлантичної інтеграції

11 липня, 2018 - 15:07
Фото Reuters

Угорщина продовжить блокувати всі зустрічі України та НАТО на вищому рівні через закон про освіту, але не блокуватиме заяву за підсумками зустрічі НАТО-Україна-Грузія. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто перед початком саміту НАТО, повідомляє сайт угорського відомства, передає "ЄП".

"Угорська позиція щодо України залишається незмінною. Угорський уряд не дозволить скликати будь-які зустрічі на вищому рівні або на рівні міністрів на рівні Україна-НАТО та накладатиме вето на всі спільні, двосторонні заяви НАТО та України", - сказав Сійярто

Міністр заявив, що уряд Угорщини блокуватиме прагнення України до євроатлантичної інтеграції, "доки Україна не припинить позбавляти меншини своїх прав і не поверне права, які були скасовані".

"Уряд Угорщини не буде застосовувати своє право вето щодо саміту з безпеки Чорноморського регіону, який буде проводитися за участю Грузії та України, або у зв'язку із спільною заявою, яка буде випущена після зустрічі", - додав він.

Раніше міністр освіти та науки України Лілія Гриневич заявила, що Угорщина невдоволена проектом нового українського закону про мови, який Верховна рада може ухвалити на зміну скасованому "закону Ківалова-Колесниченка".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ