В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Протести в Білорусі: у результаті зіткнень ОМОНу з протестувальниками є постраждалі

11 серпня, 2020 - 09:36
Фото: Reuters

Білоруські ЗМІ і Telegram-канали повідомляють про поранених при зіткненнях ОМОНу з протестувальниками на Пушкінській площі в Мінську, передає Інтерфакс-Україна.

За інформацією телеканалу "Белсат" в районі Пушкінської постраждала їх журналістка. Також Telegram-канали повідомляють про пораненого водія громадського транспорту, йому надають необхідну допомогу.

Крім того, повідомляється, що поряд з універсамом "Рига" протестувальники будують барикади, зібралися близько 5 тисяч людей.

В Мінську ОМОН використовує проти протестувальників світлошумові гранати, стріляє гумовими кулями. "ОМОН у повному обмундируванні використовує світлошумові гранати, веде стрілянину гумовими кулями. Вулиця в диму. За оцінками наших кореспондентів, тут тисячі людей. Вибухи з Пушкінської чутні за декілька кілометрів", - повідомляє білоруський портал onliner.by.

Раніше на Кальварійській вулиці була поранена в ногу журналістка "Нашої ниви" Наталія Лубневська.

Як повідомлялося, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, на яких, за попередніми даними ЦВК республіки, чинний президент Олександр Лукашенко набрав 80,08% голосів, а його основний суперник Світлана Тихановська - 10,9%.

Увечері в Мінську та інших містах Білорусі почалися несанкціоновані акції протесту незгодних з такими результатами і зіткнення протестувальників зі співробітниками силових структур. Вони тривали до глибокої ночі. Під час акцій протесту постраждали 39 співробітників правоохоронних органів і понад 50 цивільних осіб, повідомили в МВС республіки.

За участь в несанкціонованих акціях були затримані близько 3 тисяч людей, акції пройшли в 33 населених пунктах республіки.

Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу за фактами масових заворушень і насильства стосовно міліції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ