Мова — це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма нашого організовування. Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…
Іван Огієнко, український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Віртуальний проєкт "Іван Франко у Києві" розширяє свою експозицію

11 серпня, 2020 - 15:56
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «ДЕНЬ»

Віртуальний музейний проєкт «Іван Франко у Києві», який реалізовує Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду, вже скоро оновить і розширить свою експозицію.

Про це повідомляється на сайті Міжнародного фонду Івана Франка.

«Презентація проєкту запланована на жовтень 2020 року. Новий культурний продукт розкриє не лише знакову постать української та світової культури, але й індивідуальність представників Франкового роду та їхній життєвий шлях. Експозиція віртуального музею буде оновлена і розширена до 5 залів», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, зала №1 «Іван Франко у Києві» розповідатиме про перебування письменника у Києві у 1885,1886 і 1909 роках; зала №2 «Нащадки Франка» – про дітей та онуків Каменяра; зала №3 «Тарас Франко» – про другого сина І. Франка, який з 1950 по 1971 рік жив у цій квартирі і працював у Києві; зала №4 «Іван Франко у малярських практиках сина» – про невідому широкому загалу колекцію малярських практик Тараса Франка; зала №5 «Проєкти Міжнародного фонду Івана Франка» – про діяльність фонду, реалізовані проєкти та ініціативи.

Також повідомляється, що вже зараз фонд розпочав привідкривати таємну завісу Франкового залаштуння. А саме з рисунків українського художника Влада Корнюка, який оригінально підійшов до завдання і по-своєму зобразив українського генія Івана Франка і його не менш видатну родину. Рисунки стали частиною як віртуальної, так і реальної експозиції музею Івана Франка.

За задумом організаторів, проєкт матиме свою родзинку і стане не лише культурним столичним надбанням, але й цікавою локацією для відвідин.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ