Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Поблизу Калинівського арсеналу сталася пожежа

11 вересня, 2019 - 14:01
Фото: kalynivka.city

Місцеві мешканці помітили клубок диму над лісом, у якому розташовані артилерійські склади Калинівського арсеналу. Згодом стало чутно поодинокі вибухи. Спершу в соціальних мережах поширилася інформація, що то знешкоджують залишки боєприпасів, а потім, що горить трава поблизу складів. На місце події виїхали рятувальники з Вінниці та Калинівки. В районі зібралася комісія з техногенної та екологічної безпеки. Як повідомив голова Павлівської ОТГ Віктор Кособуцький, пожежу локалізують, але місцевих мешканців повідомили, щоб були готові до евакуації.

«Задимленості у селі немає, інформацію про пожежу людям повідомили, щоб вони були готові у випадку небезпеки евакуюватися. Батьки забрали дітей зі школи та дитсадка. Хтось вже виїжджає, але прямого наказу на евакуацію не було, ситуація контрольована, – запевнив Віктор Кособуцький. – Вибухи, які чують місцеві жителі, виникають внаслідок того, що неприлеглій території залишилися недозбирані снаряди. Настільки я бачив, дим зменшується, пожежу локалізовують».

Як повідомляє Міністерство Оборони України, у зоні задимлення зафіксовано шість вибухів боєприпасів, вивезених на визначену ділянку раніше, для подальшої утилізації. До місця події відбула оперативна група на чолі із першим заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

Станом на цей момент на території арсеналу працюють фахівці Державної служби із надзвичайних ситуацій, працівники Національної поліції та Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. Триває локалізація місця займання.

За попередньою інформацією задимлення сталося через горіння близько двох гектарів сухої трави.

Нагадаємо, як писав «День», 26 вересня 2017 року на Калинівському арсеналі загорілися склади з боєприпасами. З Калинівка та населених пунктів в 10 кілометровій зоні (Павлівка,
Медвідка, Дорожне, Сальнік, Стрижів) було евакуйовано майже 30 тисяч людей.
Найбільше постраждало село Павлівка, де внаслідок вибухів було знищено кілька житлових помешкань.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ