В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Верховна Рада може розпустити ЦВК вже цього тижня

11 вересня, 2019 - 11:53
Фото: Укрінформ

Верховна Рада України в четвер може розглянути подання президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії, заявляє заступник голови комітету Аліна Загоруйко (фракція "Слуга народу")

"Якщо рішенням комітету буде підтримано подання президента, то дострокове припинення повноважень усього складу ЦВК можливе вже і завтра, а говорити про призначення нових кандидатур – це не предмет цього подання. Зараз йдеться лише про припинення", - сказала Загоруйко на брифінгу в середу в Києві.

Вона нагадала, що подання президента надійшло до ВР 9 вересня.

Як повідомив заступник голови комітету Олександр Качура ("Слуга народу"), комітет розгляне подання президента в середу.

"Сьогодні, я думаю, ми ухвалимо рішення і рекомендуватимемо ВР розглянути це питання, і парламент безпосередньо ухвалить остаточне рішення", - сказав Качура на брифінгу в середу в Києві.

Він повідомив, що президент передав своє подання до парламенту 9 вересня. За його словами, подання президента мотивоване.

Качура нагадав, що під час виборчої кампанії ЦВК незаконно скасовувала реєстрацію кандидатів від партії "Слуга народу".

"Я був очевидцем, коли ЦВК буквально на колінах писала свої постанови... я бачив, що ЦВК упереджена у своїх рішеннях... я хочу, щоб у нас була Центральна виборча комісія, а не виконавча, яка виконує чиїсь доручення", - зазначив Качура.

Загоруйко також повідомила, що суд визнав бездіяльність ЦВК щодо встановлення результатів у 198-му окрузі.

"І сьогодні у нас є один округ, де результати виборів ще не встановлено", - зазначила Загоруйко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ