Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

У Львівській віллі Михайла Грушевського відтепер можна "прогулятися" за допомогою смартфону

11 жовтня, 2019 - 22:22
Фото: galinfo.com.ua

10 жовтня 2019 року у Львівській віллі Михайла Грушевського відбулась презентація проекту для експонатів Львівського музею Михайла Грушевського – «DMH Lviv AR».  

Вчений секретар музею Софія Легін наголосила на тому, що меморіальні музеї напрочуд складно адаптувати до сучасних умов, передає Гал-інфо. Це пов'язано з тим, що подібні об'єкти є архітектурною пам’яткою. 

"У зв’язку з цим переплановувати, добудовувати, щось додавати чи забирати з цього об’єкта ми не можемо. Та попри це у часі своєї діяльності ми завжди шукаємо нові шляхи популяризації львівського музею Грушевського, особливо серед молоді.

Оскільки залучення та впровадження нових технологій — це завжди дороговартісний проект, то перед нами постало питання, де взяти кошти на його реалізацію. Порадившись, ми вирішили написати проект на грант до Українського культурного фонду. Нас почули, відчувши суспільну вагу нашого задуму. Тому музей Грушевського отримав грант у розмірі 500 тисяч гривень на втілення у життя додатку доповненої реальності «DMH Lviv AR».

Розробка додатку тривала протягом півроку. Загалом у проекті ми зазначали сканування будинку та ще 19 автентичних предметів вжитку Михайла Грушевського. Тобто усього у підсумку мало бути 20 карток для сканування. Натомість команда IT-шників проробила більшу роботу, зробивши нам подарунок — це ще плюс чотири експонати.

Завантаживши безкоштовно додаток на свій смартфон, за допомогою спеціально виготовлених поштівок, також можна зблизька «познайомитися» із родинними реліквіями Грушевських, речами, якими сім’я користувалася у побуті і які були невід’ємною частиною їхнього життя, а зараз зберігаються у фондовій колекції Львівського музею Михайла Грушевського. Окрім того, у додатку представлено інші оцифровані музейні експонати – автентичні речі доби Української Революції", — розповіла Софія Легін.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ