Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

200-річчя від дня народження Шевченка Президент пообіцяв відсвяткувати масштабно

9 березня, 2012 - 14:20

Президент Віктор Янукович обіцяє масштабне святкування 200-річчя від дня народження поета Тараса Шевченка в 2014 році. Про це він сказав перед врученням Шевченківської премії в Каневі.

"Масштаб події такою, що ми не можемо дозволити собі обмежитися декількома днями або навіть місяцями. Ми повинні думати про рік Шевченко в Україну і світі", - сказав Янукович.

За його словами, вже створено робочі групи, які найближчим часом повинні запропонувати програму підготовки до святкування. "Справою честі кожного українця є святкування в 2014 році 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка", - підкреслив Янукович.

Президент зазначив, що до ювілейної дати необхідно відремонтувати Національний музей Шевченка в Києві, додавши, що в Україні налічується понад 100 музеїв Шевченка та ще близько 10 в інших країнах світу, і вони також повинні бути приведені в належний стан.

"Тому хочу ще раз підкреслити (важливість) соціальної відповідальності бізнесу перед культурою, оскільки завдання такої ваги ми не зможемо виконати виключно за рахунок бюджетних коштів. Це означає, що вже сьогодні ми повинні думати про активніше залучення до наших планів бізнесу. Я сподіваюся, вони мене відчують ", - сказав він.

Сьогодні українці відзначають 198 років від дня народження українського поета.Таким чином, у влади є два роки, щоб істотно підготуватися до 200-річчя.

Шевченко народився 9 березня 1814 року і помер 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі. У травні 1861 він був перепохований у Каневі.

Джерело: Ukranews

Новини партнерів

Loading...