У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Біля Антарктиди виявили 12 підводних вулканів

12 липня, 2011 - 20:59

Про дивовижну знахідку розповіли дослідники на 11-му міжнародному симпозіумі з вивчення Антарктики. Дослідники вивчали рельєф дна в районі Південних Сандвічевих островів з 2007 по 2010 роки. За допомогою сонарів вони змогли виявити нові вулкани - висота деяких з них сягає трьох кілометрів. Сім із знайдених вулканів активні і видно над поверхнею води - вони виглядають як ланцюг островів. Крім того, вчені виявили воронку діаметром близько п'яти кілометрів, яка залишилася після руйнування одного з вулканів.

Автори відзначають, що на даний момент фахівцям дуже мало відомо про особливості підводних вулканів у високих широтах і їх вплив на біологію цих територій. Активні вулкани нагрівають навколишню воду і можуть таким чином створювати сприятливі умови для проживання безлічі живих організмів.

Італійський вулкан змусив годинник йти швидше.

Кілька років тому інший колектив дослідників представив ще одну цікаву роботу з вивчення Антарктики - вчені склали першу докладну топографічну карту гір Гамбурцева - гірської гряди, яка розташовується під крижаним щитом континенту.

Нагадаємо, що метеорологи заявляють про вплив вулканів на погоду. А сейсмологи вважають, що виверження можна передбачити по хмарах. 

Джерело: bigmir

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...