Так, держава – це я, а не те, що вони з нею зробили. І якби кожен усвідомив, що держава – це він, то досі у нас вже була б достойна держава
Ліна Костенко, українська письменниця, поетеса-шістдесятниця, лауреатка Шевченківської премії, Премії Антоновичів

ДЕНЬ: Спеціальний кореспондент "Дня" Микола Хрієнко розповість про проект «Історичний потяг українських піонерів»

13 липня, 2011 - 10:03

Наш спеціальний кореспондент Микола Хрієнко повернувся з подорожі Країною Кленового Листя, відстань якої — майже сім тисяч кілометрів

Микола ХРІЄНКО, Київ — Галіфакс — Монреаль — Оттава — Торонто — Ошава — Вінніпег — Стюартбурн — Гардентон — Саскатун — Едмонтон — Київ

 Добігла кінця маршрутна частина масштабного проекту — експедиції «Історичний потяг українських піонерів», які з 1891 року почали освоювати землі Канади.

Ініціатори цього дослідження — Посольство України в Канаді за підтримки Канадсько-Української парламентської групи дружби та Конгресу українців Канади.

У складі експедиційної групи від України був і спеціальний кореспондент газети «День» Микола Хрієнко. З 23 червня по 9 липня учасники проекту «Історичний потяг українських піонерів» подолали надзвичайно цікавий маршрут від портового міста Галіфакс (воно розташоване на узбережжі Атлантичного океану) до міста Едмонтон, яке розташоване порівняно недалеко від берегів Тихого океану. Відстань дослідницької дороги — 6 657 кілометрів, а загальна (разом з авіаперельотами з Києва до Канади й назад) — 30 тисяч кілометрів.

Учасники експедиції зустрічалися з нащадками українських піонерів у таких містах Канади, як Галіфакс, Монреаль, Оттава, Торонто, Ошава, Вінніпег, Стюартбурн, Гардентон, Саскатун і Едмонтон. Побували також у селі Край Дороги, на могилах переселенців з України, зустрічалися з сучасними українськими фермерами та учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, взяли участь у відкритті нового пам’ятника Тарасу Шевченку в Оттаві, дали кілька спільних концертів разом із нашими земляками для мешканців названих міст, розповіли про нинішнє життя в Україні та, зокрема, про газету «День», яку читають в електронній версії багато українців у Канаді.

Розповіді з фотознімками про все побачене й пережите під час зустрічей із українцями в далекій Північній Америці будуть опубліковані в «Дні» після обробки зібраних матеріалів.

Детальніше читайте в матеріалі "Дня" на сторінці "День України"

Джерело: Інф.«Дня»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...