У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

ДЕНЬ: В Україні планують проводити унікальні операції на очах

5 липня, 2011 - 15:34

У Київському центрі мікрохірургії ока планують проводити операції з трансплантації людині капсульного мішка ока свині. Про це повідомив фахівець Київського центру мікрохірургії ока професор Юрій Кондратенко УНІАН. «Така пересадка — хороша альтернатива для людей, яким необхідна трансплантація, оскільки на сьогодні в нас немає донорських органів. Коли гинуть очі — це єдиний вихід. Адже якщо око загине — його видалять. Можливо, за допомогою свинячих органів молоді люди зможуть «дотягнути» до того часу, коли в Україні стане доступною пересадка органів від загиблих людей», — сказав Ю. Кондратенко.

Разом із тим він зазначив, що в українському законодавстві немає чіткого трактування, як може бути взятий донорський трансплантаційний матеріал. «Хто й коли повинен дати дозвіл у тому або іншому випадку? Для ефективності справи, це повинен вирішувати на місці судмедексперт, тому що терміни життя матеріалу невеликі. Поки отримаєш дозвіл, домовишся з родичами — вже безглуздо брати орган. Україна була піонером у галузі трансплантації рогівки. Володимир Філатов першим у світі почав застосовувати консервацію тканин, що дозволило використовувати трупну рогівку. Зараз це не робиться. Сотні молодих людей втрачають очі», — констатував професор.

Також він звернув увагу на те, що українські хірурги вимушені відпрацьовувати нові операції на пацієнтах, без попереднього тренування. «Сьогодні будь-яка нова операція — це особиста авантюра хірурга, «на успіх». Перш ніж хірург робитиме нову операцію — запитаєте: «Ви її вперше робите чи десь тренувалися»? Будь-яку розробку в галузі хірургії потрібно на комусь відпрацювати», — зазначив Ю. Кондратенко.

Джерело: «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...