...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

ДЕНЬ. Зіна КАЛАЙ-КЛАЙТМАН: Україна — країна з дуже великим потенціалом

13 липня, 2011 - 11:38

Посол Держави Ізраїль в Україні Зіна Калай-Клайтманзавершує свою більш ніж чотирирічну місію в Україні. В інтерв’ю «Дню» вона розповіла, що їй багато вдалося зробити за свою каденцію.Також про те, що в Ізраїлі думають про ініціативу деяких країн ухвалити на вересневій сесії Генеральної Асамблеї ООН рішення про визнання держави Палестина.

Зіна Калай-Клайтман оцінила демократичні процеси, які відбулися в нашій країні за останній рік: «Україна хоче реформ: демократичних і у сфері економіки, й суспільних. Вона намагається це робити, і є багато каменів спотикання на шляху, багато проблем. Але я особисто вірю в те, що це вдасться подолати й Україна, врешті-решт, дійде до того статусу, який означатиме, що зворотного шляху немає. Зараз досить складний період з реформами. Зрозуміло, що реформи можуть бути непопулярними. Але хочеться сподіватися, що це вдасться пересилити. Україна — країна з дуже великим потенціалом, дуже істотними ресурсами. Важко собі уявити, що така країна, як Україна, не зможе вирулити.»

Пані посол стверджує, що не все заплановане вдалося зробити в нашій країні за час каденції. Зокрема, залишилося дуже важливе для Ізраїлю питання згоди Києва виплачувати пенсії вихідцям з України, котрі живуть у Ізраїлі, але пропрацювали все життя в Україні. Як зазначає Зіна Калай-Клайтман, принципова згода з українського боку, загалом, існує, але угода не підписана.

Більше читайте у сьогоднішньому номері газети «День»

Джерело: «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ