Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

Держсекретар США вимагає звільнити політв'язнів у Білорусі

1 липня, 2011 - 12:34

Держсекретар США Хілларі Клінтон зажадала, щоб влада Білорусі звільнила політичних в'язнів і стала на шлях демократичних реформ, передає ВВС.

Таку заяву Х.Клінтон зробила на прес-конференції у Вільнюсі в рамках свого європейського турне.

Нагадаємо, у грудні 2010 року білоруська опозиція організувала у Мінську несанкціоновану акцію, сотні учасників якої було затримано. У середу, 29 червня, в Мінську близько 150 осіб було затримано в ході акції протесту, деяких кореспондентів, що знімали затримання, було побито.

Раніше УНН повідомляв, що США засудили вирок, винесений колишньому кандидату в президенти Білорусі Андрію Саннікову і його соратникам.

Сполучені Штати вважають Саннікова, а також інших затриманих екс-кандідатів в президенти Білорусії: Володимира Некляєва, Віталія Римашевського, Миколи Статкевіча, Дмитра Усс - "політичними ув'язненими".

Держдепартамент США закликав владу Білорусії до негайного звільнення колишніх кандидатів в президенти і їхніх соратників. Крім того, США в черговий раз вимагали від білоруської влади дотримання прав людини і попередили про нові санкції відносно лідерів країни.

Джерело: УНН

Новини партнерів

Loading...