Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

Мін’юст утворить регіональні центри з надання безоплатної правової допомоги

1 липня, 2011 - 14:58

До 1 січня 2013 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про це УНН повідомили у прес-службі Мін’юсту.

Як поінформував міністр юстиції Олександр Лавринович, таке положення міститься в Законі України "Про безоплатну правову допомогу", який був підписаний Президентом України 30 червня 2011 року. Прикінцевими та перехідними положеннями Закону передбачено поетапне набрання ним чинності, після початку діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За словами міністра юстиції, Закон "Про безоплатну правову допомогу", що був розроблений Міністерством юстиції України, спрямований на створення механізму реалізації права кожного на безоплатну правову допомогу, закріпленого статтею 59 Конституції України, якою, зокрема, передбачено, що у випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.

Законом передбачається створення взаємопов`язаних складових системи безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, диференційовано зміст права на первинну та вторинну безоплатну правову допомогу. У цілому Законом України "Про безоплатну правову допомогу" визначаються підстави і порядок надання безоплатної правової допомоги, суб’єкти надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання такої допомоги, повноваження органів виконавчої влади у зазначеній сфері, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб з питань надання безоплатної правової допомоги та інше.

Як повідомляв УНН, вчора Президент України Віктор Янукович підписав Закон №3460-VI "Про безоплатну правову допомогу". 

Джерело: УНН

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...