Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Новинка від IBM: створено нову технологію комп'ютерної пам'яті

3 липня, 2011 - 10:50

Корпорація IBM повідомляє про нову технологію комп'ютерної пам'яті, яка дає змогу створювати чипи SSD, здатні зберігати більше інформації, швидше отримувати до неї доступ, а також автономно зберігати інформацію приблизно у 100 разів довше, ніж сучасні зразки NAND-пам'яті.

Існуючі чипи NAND, що використовуються у SSD-накопичувачах дають змогу записувати дані на швидкості до 2 Гбіт/сек.

Згідно з даними IBM, нові чипи РСМ-пам'яті або пам'яті Phase Change Memory, здатні зберігати два біти даних на один елемент пам'яті без небезпеки пошкодження даних.

Як і NAND-пам'ять, що використовується у сучасних SSD-накопичувачах, PCM належить до енергонезалежної пам'яті, тобто вона здатна зберігати інформацію навіть після того, як на чип перестав подаватися електричний струм. Однак на відміну від сучасної NAND-пам'яті, РСМ-чипи не вимагають попереднього видалення інформації перед записом нових даних. Цей цикл, відомий як цикл видалення-запису, обов'язковий для NAND. Він є і причиною зниження продуктивності і згодом більшого спрацювання пам'яті. Сучасні споживчі зразки SSD допускають 5-10 тисяч циклів, корпоративні - до 100 тисяч.

РСМ-пам'ять дає змогу зберігати інформацію до 5 млн циклів перезапису, повідомляє CyberSecurity.

За словами інженерів з цюріхської лабораторії IBM, розробка стійкіших чипів пам'яті - це вимога ринку. Зі зростанням популярності SSD у серверах, що працюють на транзакційних операціях або у хмарних сервісах, вимоги до циклів перезапису значно зростають і навіть 100 тисяч циклів перезапису даних - це вже мало.

Джерело: Укрінформ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...