Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

ООН закликала ЄС відкрити свої кордони для біженців з Лівії

2 липня, 2011 - 11:29

Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) у п'ятницю в Женеві розповсюдило заяву, в якій закликало ЄС виявити належну роль в прийомі лівійських біженців, повідомляє Сіньхуа.

Будучи одним з головних сховищ для лівійських біженців, Європейський союз повинен відкрити для них свої кордони і надати реальну підтримку Тунісу та Єгипту, в які ринув основний потік громадян Джамагірії, що рятуються від війни, наголошується в заяві.
На думку УВКБ, у сфері захисту біженців країни ЄС як і раніше діють на свій власний розсуд, утримуючись від створення єдиної системи. УВКБ закликало ЄС надавати стійку підтримку роботі у справах біженців у Східній Європі і в західній частині Балкан з метою посилення їхнього захисту.

Згідно з даними Міжнародної організації з міграції, після виникнення кризи в Лівії в лютому нинішнього року цю країну в цілому залишило 600 тис. осіб.

Туніс та Єгипет, які є сусідами Лівії, відкрили свої кордони для лівійських біженців. Станом на кінець червня, вони прийняли 259 тис. і 186 тис. осіб відповідно. Серед країн ЄС громадян Джамагирії тимчасово поселили лише Італія і Мальта (18 тис. і 1,4 тис. осіб відповідно), а інші держави союзу не вжили жодних кроків у цьому напрямку.

Як повідомила британська газета Guardian, на початку травня французький авіаносець Шарль де Голль, який виконував військові завдання в північній акваторії Лівії, відмовився надати допомогу потерпілому лихо судну, на борту якого перебували 72 лівійських біженця, в результаті 63 з них загинули. Інцидент викликав величезний резонанс. На європейські країни обрушилася хвиля критики через їхні дії з питань лівійських біженців.

Нагадаємо, напередодні лідер Лівії Муамар Каддафі пригрозив  НАТО здійснити атаки на території Європи, якщо альянс не припинить військову кампанію проти його режиму.

Korrespondent.net

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...