Песимізм не перемагав у жодному бої.
Двайт Ейзенгауер, американський військовий і державний діяч, генерал армії, 34-й Президент США

Планують запровадити нові види судових експертиз

4 липня, 2011 - 15:06

В Україні буде запроваджено нові види судових експертиз. Про це повідомила начальник управління експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції Людмила Головченко в інтерв‘ю газеті одному з українських видань, передає УНН.

За словами Л.Головченко, на сьогодні лише установами судових експертиз Міністерства юстиції в Україні проводиться 76 видів експертиз. Це найбільша кількість на теренах колишнього СРСР.

Разом з тим, триває робота над запровадженням нових видів експертиз.

Так, у науково-дослідних установах Міністерства юстиції поновлено експертизу встановлення віку абсолютної давності, віку написання документів. У рамках цієї експертизи проводитимуться, наприклад, дослідження підписів, проставлених у додаткових умовах до угод, зокрема вирішуватимуться питання, чи підписані ці додаткові угоди на дату їх підписання. За словами Людмили Головченко, даний вид експертизи, який був розроблений ще за радянських часів, є дуже затребуваним в судах, проте досі у вітчизняних наукових установах не було відповідного обладнання через його велику вартість.

На сьогодні, повідомила Людмила Головченко, таке обладнання закуплене для Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Крім того, в Україні запроваджується такий вид експертизи як дослідження телекомунікаційних систем, розвивається направлення з дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів, триває робота над методиками даних видів експертиз. Розглядаються пропозиції від експертів щодо запровадження екологічної експертизи, експертизи водного транспорту тощо.

Л.Головченко повідомила, що лише у 2010 році експертними установами було проведено 94 500 експертизи. Найбільшу кількість експертиз замовляють правоохоронні органи з кримінальних справ, яких в минулому році було проведено понад 32 тисячі. Частіше призначаються експертизи з таких криміналістичних видів як почеркознавчі, трасологічні, балістичні, технічного дослідження документів. У кримінальних справах проводиться велика кількість економічних експертиз. Зокрема, що стосуються дослідження нецільового використання бюджетних коштів, фінансового стану підприємства, несплати податків тощо.  

Нагадаємо, сьогодні, 4 липня 2011 року, судові експерти України втретє відзначають своє професійне свято – День судового експерта.

Джерело:  УНН

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...