Гідність держави залежить, у кінцевому рахунку, від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, англійський філософ, економіст, політик, ідеолог лібералізму

Родичі загиблих у Сребреніці боснійських мусульман виграли процес проти Нідерландів

5 липня, 2011 - 20:07

Під час процесу йшлося про події літа 1995-го року. Дислоковані в Сребреніці «блакитні шоломи» ООН примусили тоді трьох боснійських мусульман полишити територію нідерландського військового табору. Ці чоловіки пізніше загинули разом з іншими вісьмома тисячами боснійських сербів, над якими вчинили криваву розправу підрозділи боснійсько-сербського генерала Ратко Младіча.

Суд дійшов висновку, що «блакитні шоломи» мали б знати про загрозу смерті, яка висіла над цими чоловіками, що просили про захист. Тим більше, як наголошується у вироку, командири нідерландського батальйону неодноразово були свідками знущань і катувань над мусульманськими втікачами з боку боснійських сербів. Отже, тепер, як наголошується у вироку, нідерландська держава має заплатити відшкодування родичам жертв.

Про розмір відшкодування поки що нічого не відомо. «Це не будуть мільйони», - сказала адвокат позивачів Лізбет Зегвельд. За її словами, власне йшлося зовсім не про гроші. «Тепер я дуже щаслива, нарешті», - процитувало інформаційне агентство AP родичку одного із загиблих чоловіків.

Як правило, держави, які беруть участь у місіях ООН, звертають увагу на те, що «блакитні шоломи» перебувають під командуванням Організації Об'єднаних Націй і відмовляються брати на себе відповідають за дії своїх солдатів. Об'єднані Нації, однак, не мають відповідного судового органу, до якого жертви або їхні родичі могли б звернутися із позовом.

Тому оглядачі вважають незвичним засудження нідерландської держави нідерландським судом і не виключають, що судовий вердикт спричинить подальші скарги з боку родичів інших жертв масового вбивства в Сребреніці. 

Джерело: Deutsche-Welle

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...