Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, первоієрарх Української Греко-Католицької Церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч

Телескоп "Хаббл" зробив ювілейне мільйонне спостереження

6 липня, 2011 - 10:53

Орбітальний телескоп "Хаббл" зробив своє мільйонне спостереження. Про це повідомляється на офіційному сайті космічного апарату.

У рамках ювілейного дослідження телескоп спостерігав екзопланету HAT-P-7b, що обертається навколо зірки на відстані в 1000 світлових років від Землі. Метою спостережень був аналіз спектра планети і пошук води в її атмосфері. Маса планети становить 1,7 юпітеріанскої. Вона розташовується дуже близько від своєї зірки, тому температура верхніх шарів на освітленій стороні газового гіганта - 2,7 тисячі кельвінів.

Примітно, що нове дослідження не дозволить вченим отримати вражаючі знімки, завдяки яким телескоп і став відомий широкій публіці (приклади таких фотографій можна знайти тут). Більше того, самі дослідники поки що навіть не можуть сказати, чи є на HAT-P-7b вода - дані спектроскопії належить ретельно проаналізувати.

"Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 шатлом "Діскавері". Старт місії був не зовсім вдалим - виявилося, що основне дзеркало апарату було виготовлено з дефектом, із-за чого якість перших фотографій була досить низькою. Щоб виправити це, було вирішено встановити на "Хаббл" свого роду "очки" - коригувальний модуль COSTAR.

Всього до "Хабблу" за все його час на орбіті було надіслано п'ять ремонтних місій, остання з яких відбулася в травні 2009 року. За весь час роботи телескоп зібрав більше 50 терабайт даних.

Джерело: Lenta.Ru

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...