Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

У міжпланетному просторі знайшли молекули перекису водню

6 липня, 2011 - 18:34

Астрономи Європейського космічного агентства знайшли у міжпланетному просторі молекули перекису водню, що допоможе вченим зрозуміти, як утворюються молекули води в космосі.

Дослідники зазначають, що донині перекис водню в міжпланетному просторі не знаходили. Дане відкриття було зроблене завдяки радіотелескопу APEX, який зафіксував присутність перекису водню в холодній газовій туманності у сузір'ї Змієносця на відстані 400 світлових років від Землі.

Концентрація перекису водню виявилася надзвичайно малою - близько однієї молекули H2O2 на десять мільярдів молекул інших речовин. За припущенням учених, в космосі він може утворюватися на поверхні гранул космічного пилу.

Фахівці ESO вважають, що відкриття допоможе зрозуміти процеси утворення молекул води в космосі. Крім того, на їхню думку, отримані дані допоможуть визначити, чому в космосі практично нема кисню у вільному вигляді.

Перекис водню (H202) - надзвичайно активне з'єднання, що грає важливу роль у біологічних і хімічних процесах на Землі.

Нагадаємо, наприкінці червня міжпланетний зонд NASA Кассіні виявив в надрах одного із супутників планети - Енцелада - океан із солоною водою, в якому може існувати життя, пишуть американські та німецькі вчені у статті, опублікованій в четвер у журналі Nature.

Джерело: Корреспондент

Новини партнерів

Loading...