Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Вчені: Пошукові інтернет-системи впливають на пам'ять людей

18 липня, 2011 - 11:09

 Інтернет-пошук сприяє тому, що необхідна інформація швидше забувається, так  як все більша кількість людей покладається на свої комп'ютери як "зовнішньої пам'яті", повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дослідження студентів гарвардського університету.

Близько 60 студентам було запропоновано надрукувати на комп'ютері 40 цікавих фактів, таких як, наприклад, "око страуса більше ніж його мозок", і було сказано, що інформація буде або видалена, або збережена. Ті, хто повірив, що інформація збережеться, запам'ятовували її з меншою ймовірністю, говориться в статті журналу Science.

Широка доступність Інтернету зробила можливим миттєве відвідування бібліотеки, де легко знайти факти та інформацію. Результати дослідження припускають, що такі пошукові інтернет-системи, як Google Inc. та бази даних за аналогією IMDb.com Amazon.com Inc., виступають в якості "зовнішньої пам'яті, де зберігається величезна кількість інформації за межами нашого розуму".

Ми опиняємося в симбіозі з нашими комп'ютерами, який поступово переростає в об'єднану систему, - пише журнал. - Ми стали залежними від них в тій же мірі, як і від інформації, яку ми отримуємо від наших друзів і колег по роботі, якої нам бракує в разі припинення спілкування".

Згідно з дослідженням, люди воліють початкові знання черпати з Інтернету. Так, ще один експеримент, в якому брали участь 34 студенти Колумбійського університету в Нью-Йорку, показав, що легше запам'ятати місце, де зберігається інформація, аніж згадати її.
 

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...