Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Вікіпедія вирішила, що Філіп Рот "ненадійне джерело" для редагування статті про його ж роман

10 вересня, 2012 - 18:38

Адміністратори "Вікіпедії" заборонили американському письменнику, лауреату Пулітцерівської премії Філіпу Роту правити статтю про його роман "Людське тавро" (The Human Stain), повідомляє BBC News.

Роман, опублікований в 2000 році, розповідає історію Коулмена Сілка (Coleman Silk), викладача, несправедливо звинуваченого в расизмі. Чорношкірий Сілк у молодості відмовився від своєї раси і представлявся білошкірим іудеєм. У зв'язку з цим стаття в "Вікіпедії" повідомляла, що головний герой був списаний з письменника Анатоля Броярда (Anatole Broyard), який так само відмовився від свого афроамериканського походження.

Філіп Рот порахував це положення невірним і спробував виправити його, проте адміністратор інтернет-енциклопедії повідомив йому, що автор роману не може бути надійним джерелом для внесення правок. "Я розумію вашу точку зору, що автор є найголовнішим авторитетом для свого твору, але нам потрібні сторонні джерела", - наводить Рот слова адміністратора в своєму відкритому листі на адресу "Вікіпедії", опублікованому 7 вересня.

Письменник зазначає, що прототипом головного героя став його друг Мелвін Тюмін (Melvin Tumin), якого також несправедливо звинуватили в расизмі. З Броярдом, підкреслює Рот, він був ледь знайомий і бачився лише кілька разів.

Після публікації відкритого листа стаття в інтернет-енциклопедії була відредагована: в ній повідомляється, що низка критиків пов'язала головного героя з особистістю Анатоля Броярда, однак сам автор заперечує це порівняння. В ній зазначено, що Філіп Рот зважився пояснити походження Коулмена Сілка після того, як помітив "серйозне спотворення" в "Вікіпедії".

Роман "Людське тавро" був названий "книгою року" за версією британської премії WH Smith Literary Award. Востаннє ця премія вручалася в 2005 році, і тоді вона дісталася ще одному твору Філіпа Рота - роману "Змова проти Америки".

Статті в "Вікіпедії" створюються і правляться інтернет-користувачами. Для внесення до замітки певного факту автор повинен вказати посилання на його джерело. Одне з основних правил "Вікіпедії" говорить, що ресурс не є місцем для первинної публікації думок, досліджень та інших подібних матеріалів.

Джерело: Lenta.Ru

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ