Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

WikiLeaks почати судову компанію проти Visa та MasterCard

4 липня, 2011 - 12:12

Скандально відомий сайт WikiLeaks та його фінансовий посередник швейцарсько-ісландська компанія DataCell збираються почати судову компанію проти міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard, які припинили приймати власні пожертви на користь веб-проекту, повідомляє РІА Новини.

На думку керівництва сайту, компанії Visa Europe, MasterCard Europe і Teller, які в грудні 2010 року припинили обслуговувати платежі та рахунки, що стосуються WikiLeaks та DataCell, тим самим грубо порушують правила конкуренції Євросоюзу, а також торговельне законодавство Данії.

Якщо зазначені компанії не відновлять транзакції і не відшкодують завдані збитки, WikiLeaks і DataCell подадуть позови до Європейської Комісії, а також в датський суд у справах торгівлі.

Представники датської компанії Teller, що здійснює банківські операції від імені Visa і MasterCard, заявили, що готові відновити надання послуг через відсутність будь-яких порушень з боку DataCell, проте не можуть порушити заборону Visa і MasterCard на такі транзакції. Ніяких коментарів від представників самих платіжних систем поки не надходило.

Нагадаємо, скандал навколо WikiLeaks вибухнув після публікації на сайті документів дипломатичної служби США. У документах, викладених на WikiLeaks 29 листопада 2010, містяться, зокрема, невтішні вислови на адресу світових лідерів. Як наголошується на сайті, більше 250 тисяч опублікованих файлів - найбільша в історії добірка конфіденційних документів, що коли-небудь опинялися у відкритому доступі.

Приймати власні пожертви на користь інтернет-порталу MasterCard, PayPal і Visa припинили в грудні, мотивуючи своє рішення тим, що сайт залучений до протизаконної діяльності. Крім того, влада Швейцарії закрила один із банківських рахунків, що належать заарештованому, а пізніше випущеним під заставу у Великобританії засновнику сайту Джуліану Ассанжу.
Пізніше до фінансової блокади інтернет-проекту приєднався і найбільший комерційний банк США Bank of America, відмовившись обслуговувати рахунки WikiLeaks.

Джерело УНН

Новини партнерів

Loading...