Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Згідно з дослідженнями вчених, людська хода сформувалася майже 4 млн років тому

20 липня, 2011 - 10:09

Людський спосіб ходьби з'явився у далеких предків людей на два мільйони років раніше, ніж вважалося раніше, пишуть британські вчені в статті, опублікованій в журналі Interface, передає РІА "Новости".

До цих пір вважалося, що типові особливості ходи людини, такі як здатність відштовхуватися від землі великими пальцями ніг і повністю вертикальна поза при ходьбі, з'явилися у ранніх видів Homo приблизно 1,9 мільйона років тому.

Вчені з університетів Ліверпуля, Манчестера і Борнмута встановили, що людська хода виникла приблизно 3,7 мільйона років тому. Такий висновок вони зробили за підсумками дослідження 11 відбитків ніг предків людини, знайдених в 1970-і роки в Танзанії, в місцевості Лаетолі.

Ці сліди - 11 добре збережених відбитків - є найдавнішими відомими слідами предків людини. Колишні дослідження цих слідів в основному спиралися на вивчення окремих відбитків, а не всієї послідовності, тому виявити характеристики ходи людини у всій повноті тоді не вдалося.

Автори дослідження за допомогою засобів томографії отримали тривимірні зображення всіх 11 відбитків, а потім порівняли ці моделі з даними про процес формування слідів сучасної людини і мавп. Комп'ютерне моделювання показало, що "автором" слідів був, найімовірніше, один з видів австралопітека - Australopithecus afarensis.

Раніше вважалося, що цей вид австралопітека ходив зігнувшись, відштовхуючись від землі середньою частиною стопи, як пересуваються зараз великі людиноподібні мавпи.

"Однак ми виявили, що слід Лаетолі був залишений істотою, що ходила на двох ногах з повністю випрямленою спиною і спиралася в основному на передню частину стопи, зокрема, на великі пальці ніг, що більше нагадує манеру ходьби сьогоднішніх людей і значно відрізняється від того, як ходять шимпанзе та інші великі мавпи", - говорить один з авторів дослідження, професор Робін Кромптон (Robin Crompton) з університету Ліверпуля.

Кромптон зазначає, що розвиток стопи і поява сучасної манери ходьби стало одним з важливих факторів, який сприяв поширенню людини сучасного типу за межами Африки.

Джерело:  УНН

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...