Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

МВФ закликає Україну зменшити роль держави та олігархів у економіці

11 листопада, 2019 - 19:05
Фото: АFP

Французький часопис Le Figaro друкує матеріал «МВФ закликає Україну зменшити роль держави і олігархів».

Паризька газета зазначає, що Міжнародний валютний фонд закликав Київ вести далі структурні реформи, у той сам час рекомендуючи зменшити роль держави та олігархів у економіці країни, передає Радіо Свобода. 

Все це відбувається тоді, як Україна веде переговори з вашингтонською установою щодо нового трирічного плану допомоги. Принагідно французьке видання наводить слова Джеррі Райса, речника МВФ, який каже, що «Міжнародний валютний фонд вважає, що Україна мусить знайти нові форми капіталовкладень для просування вперед певних структурних реформ, поліпшення управління, приборкання корупції та зменшення ролі держави та олігархів.

Водночас, як на МВФ, українська влада має вести фіскальну і монетарну політику, яка б допомагала встановленню макроекономічної стабільності.

Le Figaro вказує, що тоді як українське керівництво очікує отримати перший транш допомоги МВФ вже наприкінці цього року, речник Міжнародного валютного фонду дещо охолодив подібні очікування Києва, зазначивши, що підготовка угоди забирає досить багато часу.

Далі паризька газета знов наводить слова Джеррі Райса, який каже, що МВФ цілком природньо підтримує загальні цілі збільшення економічного зростання України, досягнення сталого приросту та поліпшення життєвого рівня населення України.

Видання нагадує, що перебуваючи на межі фінансового колапсу, Україна зискала 2014 року з пакету допомоги Заходу у 40 мільярдів доларів, включно з 17,5 мільярдів доларів безпосередньо від МВФ. Водночас, як пояснює паризький часопис, кредити було надано Києву лише частково, тому що перед Україною було поставлено певні умови до виконання, як от ухвалення певних жорстких заходів економії та здійснення кроків у напрямку приборкання корупції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ