...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

На Яворівському полігоні відбулася ротація американських військ

11 листопада, 2019 - 20:41
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Сьогодні в у Міжнародному центрі миро творчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулась церемонія передачі повноважень між двома підрозділами американської складової місії JMTG-U. На заміну військовослужбовцям 2 бригадної тактичної групи «Страйк» 101-ої повітряно-десантної дивізії армії США, що має почесну назву «Клекотливі орли», до України прибули військовослужбовців 32-ої піхотної бригадної оперативно-тактичної групи «Жувіньї» Національної гвардії штату Вісконсин.

В новій ротації налічується понад 120 військовослужбовців. Усі вони були відібрані за свої унікальні здібності та досвід у різних галузях. Термін їх перебування в Україні складе 9 місяців.

Церемонія передачі повноважень відбулася на плацу військового містечка «Центральне». Спочатку було виконано державні гімни України та США. Після цього прапори «Клекотливих орлів» було згорнуто, а військовослужбовці розгорнули бойовий прапор «Жувіньї», які є прямими нащадками знаменитої американської 32-ї дивізії «Червона стріла».

Крім того відбулося нагородження та відзначення офіцерів та солдатів «Клекотливих орлів» в знак допомоги Україні. Зокрема вони отримали відзнаки Міністерства оборони України, нагороди від Генерального штабу ЗС України, командування Сухопутних військ ЗС України тощо.

Новоприбулі представники армії США продовжать допомагати у тренуванні підрозділів Збройних Сил України за стандартами підготовки армій країн НАТО. Ця військово-тренувальна місія відома як Об’єднана багатонаціональна тренувальна група – Україна (JMTG-U), діяльність якої започаткована у 2015 році.

Метою місії є сприяння внутрішньому оборонному потенціалу України та тренуванню ротаційних підрозділів в Україні. У рамках місії, американські військовослужбовці виступають у ролі менторів під час навчального процесу із підрозділами українських бойових бригад сухопутних військ, десантно-штурмових військ, підрозділів морської піхоти тощо. Крім того, американські військовослужбовці продовжать навчання українських військових інструкторів, які у найближчому майбутньому мають повністю опанувати функції навчання особового складу на рівні батальйону.

Павло Паламарчук, «День», Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ