Єдина ознака, за якою пізнаємо народ, до того ж ознака незамінна й остаточна – єдність мови
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, доктор філології, професор

У Відні відкриють меморіальну дошку кардиналу, який рятував людей під час Голодомору

11 листопада, 2019 - 15:01
Фото Укрінформ

В Архієпископському палаці у Відні 12 листопада відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки в пам’ять про допомогу архієпископа Віденського, кардинала Теодора Інніцера жертвам Голодомору в Україні та інших частинах тодішнього СРСР.

Про це Укрінформу повідомив генеральний вікарій Ординаріату для вірних усіх Східних католицьких церков в Австрії отець Юрій Коласа.

"12 листопада на запрошення архієпископа Відня, кардинала Крістофа Шьонборна відбудеться урочиста академія з нагоди відкриття пам’ятної дошки, вшановуючи кардинала Теодора Інніцера та його роль у допомозі жертвам Голодомору у 1932-1933 роках. У 1933 році кардинал Інніцер був одним з тих небагатьох, хто активно підніс свій голос на захист жертв Голодомору, і не лише словами, а й діями, створивши міжнародну та міжконфесійну організацію з допомоги постраждалим від голоду" - зазначив Коласа.

Церемонія, яка розпочнеться о 14.30 у приміщенні "Клубу Штефанплац 4", пройде за участю представників християнських церков, єврейської громади Відня та світської влади. З вітальним словом, поруч з кардиналом Шьонборном та рабином Відня, виступить і глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Офіційний представник від української влади ще узгоджується.

З окремою доповіддю на тему "Забуте свідчення: Архієпископ Інніцер та страждаюча Україна" виступить відомий американський історик Тімоті Снайдер, якому були спеціально надані архівні матеріали по темі.

Після цього відбудеться власне відкриття пам’ятної дошки про допомогу Теодора Інніцера жертвам Голодомору. Згідно з особистим рішенням кардинала Шьонборна, вона буде розміщена на почесному місці – у приміщенні Архієпископського палацу біля парадного входу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ